کتاب پرسش های چهار گزینه ای فارسی جامع (دهم و یازدهم) جلد اول

شابک: 9786004125239
دسترسی: موجود نیست

0 تومان

کتاب پیش رو از سری کتاب‌های جامع انتشارات خیلی سبز می‌باشد کتاب فارسی جامع پایه دهم و یازدهم جلد اول  که جهت آمادگی دانش آموزان برای ورود به کنکور تالیف شده است.

این کتاب شامل تمام مواردی است که یک دانش آموز را میتواند در درس ادبیات فارسی کنکور مسلط کند.

در ابتدا کتاب با سوالات چهار گزینه ایی کتاب درسی سال دهم متوسطه شروع می‌شود که شامل ستایش و نیایش و ۱۸ درس است‌ترتیب سوالات در کادری مشخص آمده سوالات ابتدا با لغت و معنی - قرابت معنایی -آرایه‌های ادبی شروع شده و در آخر با تست‌های دستور زبان فارسی تمام میشود و به همین‌ترتیب تا درس آخر هدف تست‌ها مشخص است  همچنین برخی تست‌ها از سوالات کنکور سال‌های قبل می‌باشد.

بعد از اتمام پرسش‌ها کتاب دهم تاریخ ادبیات و گونه شناسی مطرح شده است  که به‌ترتیب از فصل یک تا ۸ کتاب درسی انواع ادبیات‌ها (ادبیات تعلیمی - ادبیات سفر و زندگی - ادبیات غنایی - ادبیات پایداری - ادبیا انقلاب اسلامی - ادبیات حماسی - ادبیات داستانی - ادبیات جهان) در جدولی مشخص آمده و سپس به سوالات تاریخ ادبیات پرداخته است.

در ادامه کتاب پرسش‌های چهار گزینه ایی سال یازدهم شروع میشود که شامل ستایش و نیاش و ۱۸ درس است. بعد از پرسش نامه بخش بعدی کتاب یعنی درسنامه آغاز میشود. درسنامه نیز همانند پرسش‌ها با ستایش و نیایش و ۱۸ درس به صورت کامل برای دانش آموزان توضیح داده شده که شامل لغت و معنی - کلمات مهم املایی- مفهوم ارایه‌ها و نکات دستوری است. درسنامه این کتاب بر خلاف کتاب‌های دیگر در آخر آمده است و به صورت فشرده و خلاصه نوشته شده است. که میتواند از نقاط ضعف آن باشد.

پس از این که درسنامه را مطالعه کردید پاسخنامه تشریحی با بررسی کامل جواب‌ها آمده و در انتها پاسخ نامه کلیدی سوالات قرار دارد.

مشخصات
نویسنده افشین محی الدین، جلال الدین دهقانی، ابوالفضل غلامی
موضوع زبان و ادبیات فارسی
مقطع متوسطه دوم
پایه تحصیلی دهم و یازدهم
رشته کلیه رشته‌ها
سال چاپ 1398
نوبت چاپ 38
قطع کتاب رحلی
وزن (گرم) 1072
تعداد صفحه 590
برچسب ها